Warunki rekrutacji
Projekt ma charakter lokalny. Skierowany jest do 80 dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 18 r.ż. i 10 dorosłych z niepełnosprawnościami (zwanymi dalej Beneficjentami), zamieszkałych na terenie powiatu chojnickiego i człuchowskiego.
Biuro organizatora znajduje się w siedzibie PSONI Koło w Chojnicach przy ul. Przemysłowa 3a.
Nabór do projektu ma charakter otwarty i ruszył od momentu zamieszczenia informacji o rekrutacji w siedzibie PSONI Koło w Chojnicach.
Nabór był w trybie ciągłym, tj. do momentu osiągnięcia ilości 80 dzieci i młodzieży oraz 10 dorosłych z niepełnosprawnościami.
W przypadku zgłoszenia większej ilości beneficjentów – tworzona jest lista rezerwowa.
Warunkiem przystąpienia do rekrutacji jest złożenie:
Po zakwalifikowaniu uczestnika do projektu, Beneficjent dostarczy komplet następujących dokumentów:
Zgłoszenia były przyjmowane na bieżąco, do momentu osiągnięcia liczby 80 dzieci i młodzieży oraz 10 dorosłych, o czym zostaną poinformowani rodzice i opiekunowie dzieci i młodzieży oraz dorosłych osób niepełnosprawnych składający kolejne zgłoszenia przez Kierownika Zespołu Konsultacyjno – Doradczego.
Z liczby zgłoszeń przekraczających 90 zostanie utworzona lista rezerwowa, z której wpisani na nią potencjalni beneficjenci będą korzystać z form wsparcia zaplanowanych w projekcie, w przypadku rezygnacji lub braku odpowiednich dokumentów (orzeczenia o niepełnosprawności) umożliwiających uczestnictwo beneficjenta w projekcie.
Zgłoszenia do projektu będą przedkładane do Kierownika Zespołu Konsultacyjno – Doradczego w siedzibie PSONI Koło w Chojnicach.
Po otrzymaniu zgłoszenia Kierownik Zespołu Konsultacyjno – Doradczego:
W projekcie zaplanowano udział 80 dzieci i młodzieży w wieku 0 – 18 r.ż. i 10 dorosłych z niepełnosprawnościami, zamieszkałych na terenie powiatu chojnickiego i człuchowskiego.
W projekcie zaplanowano 8 form wsparcia:
Przypisanie danego Beneficjenta do konkretnej formy wsparcia będzie odbywało się w oparciu o:
Liczba poszczególnych godzin terapii jest przypisana do Beneficjenta projektu.
W ramach projektu dzieci z niepełnosprawnościami w wieku od 0 do 18r.ż. będą korzystać z indywidualnych form wsparcia w ramach terapii: rehabilitacji ruchowej, rewalidacji, terapii mowy (logopedii), integracji sensorycznej, psychologicznej, Biofeedback, terapii ręki oraz terapii taktylnej metodą Masgutowej. Dorośli skorzystają z terapii mowy i rehabilitacji ruchowej (fizjoterapii), która będzie wykonywana w miejscu ich zamieszkania.
Szczegółowe warunki rekrutacji zostały określone w zamieszczonym poniżej Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Krok ku samodzielności”.
Pobierz regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie